League of Legends’da Skinler Kazara Ücretsiz Oldu!

1 dakikada bu yazıyı okuyabilirsiniz.


LOL-Ucretsiz-Skin

Dünya genelinde en çok oynanan MOBA (çevrim içi çok oyunculu savaş arenası) oyunlarından biri olarak kabul gören League of Legends‘in mağazasında büyük bir hata açığa çıktı. Bu hatanın tümüyle düzeltilmemesi sebebiyle kimi oyuncuların sinirleri gerildi.

Dünyaca ünlü League of Legends oyununun sanal mağazasında patlak veren bir hata, oyuncuların skinler’e ücretsiz bir şekilde sahip olmasına olanak verdi. Riot Games, aradan bir süre geçtikten sonra meydana gelen bu hatayı düzeltti. Ancak skinlere sahip olan kullanıcıların ücretsiz olarak aldıkları bu skinleri kullanmalarına izin de verdi.

Oyunu oynayan oyuncuların bazıları, geçtiğimiz gün içerisinde prestij puanları ve kanlı ay kapsüllerinin fiyatlarında bir düşüş meydana geldiğini fark etti. Kanlı ay kapsülleri ve prestij puanlarına, aynı zamanda mavi esanslar kullanılarak da sahip olunabiliyor.

Mavi esanslara ücretsiz olarak sahip olunabiliyor. Mavi esanslar genellikle şampiyonları açmak amacıyla kullanılıyor. Riot puanları ise yalnızca gerçek parayla satın alınabiliyor.

Skinlere Ücret Ödemeden Sahip Oldular!

Skin kapsülleri normal şartlarda sadece gerçek parayla satın alınabiliyor. Yaklaşık olarak 5 dolar gibi bir fiyatla satın alınabilen bu kapsüllere bir çok oyuncu gerçekleşen hatadan sonra hiç bir ücret ödemeden sahip olabildi.

Şu anda oyunda bulunan en ucuz şampiyona sahip olmak için tam 200 mavi öz kullanılması gerekiyor. Eğer bu bağlamda düşünürsek bir mavi öz ancak okyanusta bir su damlası olarak düşünülebilir.

Sosyal paylaşım platformu olan Twitter üzerinde League of Legends oynayan bir kişi tarafından paylaşılmış olan bir videoda bu hatadan faydalanıldığı gözlemlenebiliyor. Ayrıca bu kullanıcı yapılan bu hatanın tahmin edilenden çok daha büyük bir hata olduğunu söylüyor.

Kandırılmış Kişiler Olarak Görüyorlar!

League of Legends oyununun ürün yöneticisi olan Andriaan Noordzij’in söylemlerine göre, Riot Games, verilen kapsülleri geri almayacak gibi görünüyor. Oyuna para yatıran bir çok kişi ise Riot Games tarafından alınan bu karardan sonra kendilerini kandırılmış kişiler olarak gördüklerini söyledi.

Oyuna yaklaşık olarak 7 bin dolar civarı para yatırdığını iddia eden League of Legends oyuncularından biri açığa çıkan bu hatadan faydalanma şansını kaçırdıkları için kendilerini cezalandırılmış insanlar olarak gördüklerini dile getirdi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

132
29 paylaşımlar, 132 puanlar

Tepkin nedir?

zafer zafer
29
zafer
nefret nefret
315
nefret
şaşkın şaşkın
65
şaşkın
üzdü üzdü
78
üzdü
zevkli zevkli
20
zevkli
geek geek
26
geek
aşk aşk
33
aşk
komik komik
31
komik
wtf wtf
210
wtf

0 Yorum

Facebook ile Yorum Bırak

yorum

Bir Format Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şeyler açığa çıkartmak için olan sorular
Ivır Zıvır Test
Bilgi dağarcığını kontrol etmek amaçlı, doğru ve yanlış cevaplı sorular
Oylama
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın
Hikaye
Normal bir haber paylaşmak istiyorsan bu seçenek üzerinden içerik girmelisin.
Liste
Klasik İnternet Liste Düzeninde Kısa Yazılar
Gerisayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için olumlu yada olumsuz oy kullan
MEMs
Özel tasarım MEMs üretmek için kendi görsellerinizi yükleyin
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF Formatı