Oyunlara Verilen Paranın Değerli Olması

1 dakikada bu yazıyı okuyabilirsiniz.


Aşırı Pahalı Oyunlar

Oyunların Hakkettiği Para Nedir?

Özellikle son zamanlarda döviz artışıyla beraber oyuncuların kafasına takılan en büyük soru haline geldi. Şuanda ki oyun fiyatları doğru mu? Bu oyunlar bu kadar değerli mi? Bu sorular çok sorulmaya başlandı ve insanlar bu soruları sormakta haklı çünkü özellikle oyun konsollarında fiyatlar 500-900 liraları gördü. Ben bu durumu herkesin kendi açısından bakması gerektiğini düşünüyorum. Eğer ekonomik durumunuz yeterliyse bir oyunun değerinin ne kadar olduğu sizin o oyunu ne kadar istediğinize göre değişir. Yani oyunlara değer biçenler oyun şirketleri ya da döviz değil sizin ta kendiniz olmalı.

Oyunları Nasıl Ucuz Alabilirim?

Birinci kısımda anlattığımız rahatlık için malesef ekonomik özgürlüğe ihtiyaç vardır. Peki ya 300-400 lira vermeden oyun oynayamaz mısınız artık? Tabi ki hayır. Şu dönem de daha çok ön plana çıkması gereken şey “araştırmak” olması gerekiyor. Bir oyunu alabileceğiniz çok farklı yöntemler ve çok farklı platformlar var. Bir PlayStation 4 oyunundan bahsedelim mesela şuanda fiyatlar 400-500 lira gibi yer alıyor. Bu kutu olmayan direk PlayStation Store fiyatları. Malesef kutu olanlar çok çok daha pahalı. Ama diyelim ki dijital fiyatlarıda sizin ekonomik durumunu aşıyor o zaman geriye tek bir çare kalıyor indirimleri beklemek. Hem platformların kendi kendine yaptığı indirimler var hemde genel tüm dünyada yapılan indirim günleri ya da haftaları var. Mesela “Black Friday”.

Black Friday Çılgınlığı

23 Kasımda gerçekleşecek olan Black Friday indirimler belki de her sene teknoloji konusunda en büyük indirimlerin yapıldığı dönem. Eğer ekonomik durumun şuanda oyun almaya yeterli değilse ama oyunlara verdiğiniz değer çok fazlaysa bu tarz günleri beklemenizi tavsiye ederiz. Aklımızda kalan bazı indirimler:

PlayStation 4 SLIM 500 GB: 1998 TL

Fifa 2019: 209 TL

Nba2k19: 180 TL

Gta5: 129 TL

Oyunların ve hatta konsolların çılgın fiyatlara satıldığı bir gün açıkçası biz her sene Fifa ve Nba2k oyununu alan bir ekip olarak bu sene Black Friday’i bekliyoruz çünkü gerçekten bence bu fiyatlara gerek yok ama ilk kısımda anlattığımız gibi bu herkesin kendi verdiği değerdir. Biz kesinlikle o fiyatlara oyunları hala alanlara bir şey demiyoruz kendi tercihleri. Oyuna verdiğiniz değer ve para tamamen sizin tercihinizdir. Buna kimseninde yorum yapmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Herkesin kendi fikrinin olduğu ve diğerlerinin fikrine saygı duyduğu günler diliyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

123
10 paylaşımlar, 123 puanlar

Tepkin nedir?

zafer zafer
6
zafer
nefret nefret
5
nefret
şaşkın şaşkın
1
şaşkın
üzdü üzdü
6
üzdü
zevkli zevkli
5
zevkli
geek geek
4
geek
aşk aşk
2
aşk
komik komik
3
komik
wtf wtf
1
wtf

0 Yorum

Facebook ile Yorum Bırak

yorum

Bir Format Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şeyler açığa çıkartmak için olan sorular
Ivır Zıvır Test
Bilgi dağarcığını kontrol etmek amaçlı, doğru ve yanlış cevaplı sorular
Oylama
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın
Hikaye
Normal bir haber paylaşmak istiyorsan bu seçenek üzerinden içerik girmelisin.
Liste
Klasik İnternet Liste Düzeninde Kısa Yazılar
Gerisayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için olumlu yada olumsuz oy kullan
MEMs
Özel tasarım MEMs üretmek için kendi görsellerinizi yükleyin
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF Formatı