PUBG Ceza Tablosu Gittikçe Artmakta!

1 dakikada bu yazıyı okuyabilirsiniz.


PUBG Ceza Alanlar

PUBG‘ de ceza alan profesyonel oyuncu tablosu gün be gün fazlalaşıyor!

12 uzman Player Unknown’s Battlegrounds oyuncusu ceza aldı. Aldıkları cezanın sebebiyse oyun arkadaşlarının yapmış oldukları yanlış davranışlara göz yummak olduğu ve kendilerinin de hile yapmasından ötürü ceza aldıkları açıklanıyor.

Geçen sene sonunda açıklanan istatistik oranlarına göre, aralarında 4 profesyonel oyuncunun da yer aldığı yaklaşık 30.000 kişilik ceza tablosundan yola çıkıldığı üzere, yapılan hilelerin PUBG oyunu için geniş bir tehdit alanı oluşturduğu ortaya çıkmakta.

Oyun yetkililerinin, oyuna sonradan dahil olan 12 oyuncu için söylemleri ise, yalnızca müsaade edilmeyen uygulama yada diğerinin statüsünde bir oyuncu arkadaşının yaptığı davranıştan bihaber olması ve sadece bu olayda durması olduğu söyleniyor.

Fakat Eurogamer’ın yaptığı açıklamaya göre ceza alan oyuncuların yaşadıkları bu olayı bazı internet sitelerinde ve forumlarında konuştukları belirtti. Ayrıca, “radar hack” hilesini oyun içinde uyguladıklarını dile getiriyorlardı. Sözü geçen hack’in ne olduğu kısaca bir uzantı aracılığıyla oyun sırasında rakip kullanıcıların yerlerini tespit etmek ve uygulamaya ulaşan veri kutularını analiz etmek diye açıklanabilir.

PUBG’de Hileye Göz Yumana da Ceza

Uzman oyuncular PUBG oyununda genel statüsünde 4 oyuncu 2 yıllık bir ceza alırken, rekabetçi kategorilerinden ise 6 oyuncu 3 yıllık bir ceza aldılar. Aynı şekilde bir son örnek olsun amacı ile hile yapmadığı halde takım arkadaşlarının hile yaptığından haberi olan kullanıcılarda 3 yıllık bir ceza alarak oyundan men edildiler. PUBG yetkililerinin yaptığı açıklama ile sadece hile yapanların değil, hile yapanlardan haberi olup bunu söylemeyenlerin de sert cezalar alacaklarını bildirdiler.

Contenders League’de kendine yer edinmiş Avrupa takımı olan Sans Domicile barındırdığı 4 hileli oyucusu yüzünden ligdeki yerinden bertaraf etti. Yetkililerce tekrar Sans Domicile’nin bulunduğu yere dönebilmesi için sahip olduğu tüm oyuncu kadrosunu komple değiştirmesi gerektiği açıklaması yapıldı.

PUBG yetkililerinin yaptığı açıklamada ise sıradan bir espor karşılaşmasında dahi uzman kullanıcılarının hesaplarının baştan sona kadar detaylı bir incelemeye tabii tutulacağı söylendi. Bir hile bulgusuna ulaşıldığında bunu yapan profesyonel oyuncular mücadeleci oyunlardan men edilecek ve gerekli cezaları alacaklar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

117
12 paylaşımlar, 117 puanlar

Tepkin nedir?

zafer zafer
7
zafer
nefret nefret
8
nefret
şaşkın şaşkın
2
şaşkın
üzdü üzdü
7
üzdü
zevkli zevkli
7
zevkli
geek geek
5
geek
aşk aşk
3
aşk
komik komik
4
komik
wtf wtf
3
wtf

0 Yorum

Facebook ile Yorum Bırak

yorum

Bir Format Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şeyler açığa çıkartmak için olan sorular
Ivır Zıvır Test
Bilgi dağarcığını kontrol etmek amaçlı, doğru ve yanlış cevaplı sorular
Oylama
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın
Hikaye
Normal bir haber paylaşmak istiyorsan bu seçenek üzerinden içerik girmelisin.
Liste
Klasik İnternet Liste Düzeninde Kısa Yazılar
Gerisayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için olumlu yada olumsuz oy kullan
MEMs
Özel tasarım MEMs üretmek için kendi görsellerinizi yükleyin
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF Formatı