Türkiye’de Bir İlk: Espor Zirvesi

2 dakikada bu yazıyı okuyabilirsiniz.


TESFED Espor Zirvesi

Milenyum çağı itibari ile yaşanan teknolojik gelişmeler doğrultusunda ortaya çıkan ve popülaritesini sürekli olarak attıran espor alanında ilk kapsamlı zirve İstanbul’da gerçekleştirildi. Günümüze kadar pazarlama anlamında değerlendirme imkanı olmayan espor yapılan zirve sayesinde tüm paydaşlar tarafından değerlendirildi.

Pazarlama ve markalaşma üzerinde durulan zirvede espor alanında liderler buluştu ve her anlamda konuyu ele alma fırsatı yakaladılar. Sektörün en önemli aktörlerinden InGame Group ana sponsorluğunda; Vestel, Tab Gıda, Nielsen gibi önemli firmaların katkılarıyla gerçekleşen zirvede pazarlama ve iletişim profesyonelleri espor alanında gelecekte yaşanacak trendler masaya yatırıldı.

Bugüne kadar yaşananlar anlamında bilgisini derinleştirmek isteyenler için farklı içeriklerinde barındırıldığı esportscon.org bünyesinde sponsorlar ve teknoloji üreticileri açısından sektörün yönlendirileceği doğrultular belirlenmeye çalışıldı.

Espor ve Markalar

Markalar için büyük bir potansiyel olan espor alanında yapılan ilk detaylı değerlendirme olan esportscon.org en çok taraftara sahip spor dalı için büyük önem arz etmekte. Özellikle Türkiye’de bu potansiyelin görece yüksek olması bu alanda yapılacak çalışmaları daha fazla önemli kılmaktadır.

Nonstop Zula Espor Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşen zirveye Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir yanında Nielsen Avrupa Espor Başkanı Michael Heina ve 3 büyük kulüp temsilcileri başta olmak üzere alanında uzman birçok isim katıldı. 1907 Fenerbahçe Başkanı Sina Afra, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Beşiktaş Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, spor yorumcuları Kaan Kural ve Okay Karacan öne çıkan isimler oldular.

TESFED (Türkiye Espor Fedarasyonu) Başkanı Alper Afşin Özdemir

Espor Başkanı

TESFED Başkanı Özdemir, özellikle son 5 yılda espor alanında farkındalığın arttığını vurguladı. TESFED olarak Türkiye’de esporun çerçevesini çizdiklerini belirtti. 3 büyüklerin temsilcileri ise Okay Karacan moderatörlüğünde yapılan “Yeni Nesil Taraftar Yaratmak” isimli panelde bir araya geldi.

Panelde yer alan bir başka katılımcı olan InGame Group kurucu ortaklarından Genco Alp, yerli oyun olan Zula’nın yirmi bine yaklaşan oyuncu havuzları olduğunu belirtti. Yine Zula’nın Dünya çapında 21 milyondan fazla oyuncuları olduğunu ve 2. sezon itibariyle 5 milyondan fazla izleyicileri olduğundan bahsetti.

Kendilerinin en büyük hedeflerinin ise uluslararası çapta oyuncular yetiştirmek olduğunu belirtti. 3 büyük takım temsilcilerinin tamamı önümüzdeki 3-4 yıllık periyotta esporun futboldan sonraki en önemli branş olacağını tahmin ettiklerini açıkladım. Ayrıca, Yapılan yatırımların bu doğrultuda şekilleneceğini belirttiler.

Özmandıracı, gençlere dokunmanın en kolay yolunun espor olduğunu söylerken, Afra ise pop star konserlerinden daha fazla satılan espor finalleri biletlerinin potansiyelin göstergesi olduğunu ve inkâr edilemez boyutlarda olduğunu belirtti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

117
11 paylaşımlar, 117 puanlar

Tepkin nedir?

zafer zafer
3
zafer
nefret nefret
1
nefret
şaşkın şaşkın
5
şaşkın
üzdü üzdü
3
üzdü
zevkli zevkli
2
zevkli
geek geek
2
geek
aşk aşk
7
aşk
komik komik
0
komik
wtf wtf
5
wtf

0 Yorum

Facebook ile Yorum Bırak

yorum

Bir Format Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şeyler açığa çıkartmak için olan sorular
Ivır Zıvır Test
Bilgi dağarcığını kontrol etmek amaçlı, doğru ve yanlış cevaplı sorular
Oylama
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın
Hikaye
Normal bir haber paylaşmak istiyorsan bu seçenek üzerinden içerik girmelisin.
Liste
Klasik İnternet Liste Düzeninde Kısa Yazılar
Gerisayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için olumlu yada olumsuz oy kullan
MEMs
Özel tasarım MEMs üretmek için kendi görsellerinizi yükleyin
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
GIF
GIF Formatı